PROFESJONALNA OCHRONA ODGROMOWA I PRZED PRZEPIĘCIAMI

Kadra

Kursy prowadzone są przez krajowe i światowe autorytety w dziedzinie ochrony przepięciowej, odgromowej i kompatybilności elektromagnetycznej.

dr inż. Mirosław Zielenkiewicz

dr inż. Mirosław ZielenkiewiczTytuł mgr inż.(1984) oraz stopień doktora nauk technicznych (1993) z zakresu ochrony przed przepięciami uzyskał w Sankt Petersburskim Państwowym Uniwersytecie Technicznym (LETI). W latach 1984-1994 pracownik naukowo-dydaktyczny Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej. Od roku 1995 do dnia dzisiejszego- dyrektor generalny RST sp.j. oraz prezes Centrum Ochrony przed Przepięciami i Zakłóceniami Elektromagnetycznymi w Białymstoku, którego podstawowy obszar działalności to: doradztwo, ekspertyzy, opinie i analizy techniczne, prace badawcze, szkolenia oraz projektowanie. Aktualnie członek Zarządu Oddziału Białostockiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz członek The Institute of Electrical & Electronics Engineers (USA). Inicjator oraz wykładowca wszystkich edycji kursu „Podstawy ochrony przed przepięciami urządzeń elektronicznych”, w którym w latach 1995-2011 uczestniczyło prawie 2000 osób z kraju i zagranicy. Specjalista w zakresie kompleksowej ochrony odgromowej obiektów budowlanych i ochrony przed piorunowym impulsem elektromagnetycznym urządzeń i systemów elektronicznych. Rzeczoznawca SEP w zakresie ochrony odgromowej oraz kompatybilności elektromagnetycznej. Autor 1 patentu. Autor i współautor ponad 50 publikacji w czasopismach i materiałach konferencyjnych krajowych i zagranicznych. Kieruje wykonywaniem licznych ekspertyz, opinii technicznych, raportów badawczych i opracowań projektowych. Ostatnie jego zainteresowania odnoszą się do kompleksowej ochrony przed piorunowym impulsem elektromagnetycznym systemów elektroenergetycznych, w tym: elektrowni wodnych i jądrowych oraz kompleksowej ochrony linii kolejowych przed zagrożeniami piorunowymi.

 

dr inż. Marek Łoboda

dr inż. Marek ŁobodaAbsolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, na którym uzyskał również stopień doktora nauk technicznych. Obecnie jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Wysokich Napięć i Aparatów Elektrycznych na Wydziale Elektrycznym PW. Jest autorem ponad 150 publikacji dotyczących ochrony odgromowej, kompatybilności elektromagnetycznej, uziemień i prac pod napięciem, m.in. publikowanych na konferencjach i w czasopismach zagranicznych. Bierze czynny udział w procesie normalizacji krajowej z zakresu ochrony odgromowej instalacji elektrycznych oraz prac pod napięciem – KT 55 i 72 PKN oraz normalizacji europejskiej jako przedstawiciel Polski w posiedzeniach europejskich grup roboczych i komitetów technicznych (CLC TC 78 i TC81) i międzynarodowej (IEC TC 64 i TC 81). Jest także członkiem komitetów naukowych międzynarodowych konferencji ICLP, EMD i SICEL, a także przedstawicielem Polski w komitecie zarządzającym (MC) europejskiego projektu COST Action P18 Lightning Research and its Effects.

 

mgr inż. Czesław Godzisz

mgr inż. Czesław Godzisz Kierownik Laboratorium Badań Kompatybilności Elektromagnetycznej w Przemysłowym Instytucie Automatyki i Pomiarów w Warszawie. Specjalista w zakresie konstrukcji cyfrowych urządzeń automatyki i telemetrii odpornych na zakłócenia przemysłowe. Członek Komisji Problemowych przy Polskim Komitecie Normalizacyjnym. Autor normy PN - 86/E-06600, ok. 10 projektów wynalazczych, ponad 100 publikacji i raportów badawczych.

 

 

 

dr inż. Tomasz Maksimowicz

Tomek 2

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej w kierunku elektronika i telekomunikacja. Uzyskał doktorat na kierunku elektrotechnika na Wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej w zakresie kompatybilności elektromagnetycznej. Rozprawa doktorska autora dotyczyła analizy skuteczności ekranowania piorunowego impulsu elektromagnetycznego za pomocą ekranów siatkowych. Od 2011 roku jest pracownikiem działu ochrony odgromowej w RST sp. j. w Białymstoku. W obszarze zainteresowań autora znajdują się systemy ostrzegania przed wyładowaniami atmosferycznymi oraz kompleksowa ochrona odgromowa i przed przepięciami. Autor kilkunastu publikacji w czasopismach oraz na konferencjach krajowych i międzynarodowych z dziedziny kompatybilności elektromagnetycznej.


Kontakt

ul. Myśliwska 2
15-569 Białystok, Polska
tel.  +48 85 741 08 40
tel.  +48 85 741 08 80
fax. +48 85 741 09 69
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Napisz do nas

obserwuj na

Rss

© 2012 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE RST sp.j. | Realizacja: SENSORAMA.PL