PROFESJONALNA OCHRONA ODGROMOWA I PRZED PRZEPIĘCIAMI

Dedykowana ochrona przed przepięciami

   Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kompletnych rozwiązań dedykowanych do ochrony przed przepięciami różnorodnych systemów teletechnicznych.

   W naszej ofercie znajdziecie Państwo gotowe zestawy ograniczników przepięć do ochrony zasilania niskiego napięcia (AC i DC) jak również linii sygnałowych (teletechnicznych, radiokomunikacyjnych, sterowania, automatyki i pomiarów). Są to zarówno wybrane ograniczniki przepięć, jak również gotowe zestawy ochronne typu ZOP (złącza ochrony przepięciowej), integrujące w jednej obudowie ochronę zasilania i linii sygnałowych.

   Uzupełnieniem oferty są informacje o zasadach tworzenia systemów zabezpieczających przed przepięciami, którymi należy się kierować, aby zbudować system ochronny zapewniający bezawaryjną i stabilną pracę urządzeniom, które mają podlegać ochronie. 

Produkcja na zamówienie

Oferujemy produkcję na zamówienie specjalistycznych ograniczników przepięć dedykowanych do ochrony konkretnych systemów sygnałowych wedle oczekiwań klienta. Oferta obejmuje opracowanie projektu, wykonanie protypów, przeprowadzenie badań wg PN-EN 61643-21 oraz produkcję seryjną. 

Ochrona systemów dozoru wizyjnego (CCTV)

   System ochrony przed przepięciami instalacji i urządzeń CCTV składa się z układów zabezpieczających zarówno poszczególne punkty kamerowe, jak i urządzenia umieszczone w centrum nadzoru wizyjnego (rejestratory, monitory itp.). Dla zapewnienia niezawodności systemu telewizji dozorowej w warunkach burzowych ochrona przed przepięciami powinna obejmować wszelkie możliwe drogi przenikania zakłóceń zarówno od strony zasilania jak i wszelkich linii sygnałowych (tory wizji, sterowanie kamer, itp.).

Ochrona systemów antykorozyjnych (CCPS)

   LEUTRON - światowy lider w dziedzinie ochrony przed przepięciami, wśród szerokiej gamy swoich produktów posiada również urządzenia dedykowane specjalnie do ochrony Systemów Ochrony Katodowej. Ograniczniki przepięć LEUTRON chronią te systemy przed wszelkiego rodzaju przepięciami i niebezpiecznymi bezpośrednimi wyładowaniami atmosferycznymi w grunt w pobliżu rurociągów.

Ochrona systemów SAT i TV

   Ze względu na umieszczanie urządzeń instalacji satelitarnych i telewizyjnych (SAT/TV) na dachach obiektów budowlanych są one szczególnie narażone na oddziaływanie wyładowań atmosferycznych. Urządzenia te powinny znajdować się w strefie osłonowej instalacji odgromowej (LPS) z zachowaniem odpowiednich odstępów izolacyjnych od zwodów LPS zgodnie z PN-EN 62305-3.

Ochrona elektrowni wiatrowych

Elektrownie wiatrowe rozmieszczane są w terenie otwartym przez co ze względu na swoje gabaryty są szczególnie wyeksponowane na oddziaływanie wyładowań atmosferycznych. Aby zapewnić im bezpieczne i niezawodne funkcjonowanie powinny być odpowiednio zabezpieczone przed przepięciami. Firma LEUTRON przygotowała specjalną ofertę do ochrony elektrowni wiatrowych.

Ochrona systemów SSWiN i KD

   Wszelkie instalacje systemów sygnalizacji włamania i napadu (SSWiN) oraz kontroli dostępu (KD), ze względu na rozległe połączenia między centralą alarmową a poszczególnymi czujnikami lub sygnalizatorami, są szczególnie narażone na przepięcia indukowane wskutek pobliskich wyładowań atmosferycznych. Ochrona takich instalacji jest szczególnie ważna w obiektach bezobsługowych lub specjalnego przeznaczenia.

Ochrona systemów sygnalizacji alarmu pożaru (SAP)

   Według zapisów norm odgromowych serii PN-EN 62305 automatyczne systemy sygnalizacji alarmu pożaru (SAP) są w stanie zredukować ryzyko pożaru związane z bezpośrednim wyładowaniem atmosferycznym „tylko wtedy, gdy są chronione przed przepięciami i innymi uszkodzeniami” [PN-EN 62305-2].

obserwuj na

Rss

AddThis Social Bookmark Button
© 2012 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE RST sp.j. | Realizacja: SENSORAMA.PL