PROFESJONALNA OCHRONA ODGROMOWA I PRZED PRZEPIĘCIAMI

Ochrona systemów SAT i TV

System ochrony przed przepięciami urządzeń SAT i TV System ochrony przed przepięciami urządzeń SAT i TV

   Ze względu na umieszczanie urządzeń instalacji satelitarnych i telewizyjnych (SAT/TV) na dachach obiektów budowlanych są one szczególnie narażone na oddziaływanie wyładowań atmosferycznych. Urządzenia te powinny znajdować się w strefie osłonowej instalacji odgromowej (LPS) z zachowaniem odpowiednich odstępów izolacyjnych od zwodów LPS zgodnie z PN-EN 62305-3.


SAT

 

   Wszystkie kable sygnałowe wprowadzane do wnętrza budynku powinny być ponadto zabezpieczone przed przepięciami w celu ochrony układów wewnętrznych. W szczególności gdy na dachu budynku znajdują się złożone układy antenowe. Doskonałym rozwiązaniem problemu ochrony przed przepięciami są układy ZOP-SAT pozwalające na zabezpieczenie w jednym miejscu wielu torów sygnałowych. Nasze układy ochronne typu ZOP przeznaczone do ochrony urządzeń SAT/TV oparte są przede wszystkim na elementach renomowanej firmy PolyPhaser.


thumb 2007_upc_7   Parametry ograniczników zabezpieczających poszczególne linie dobierane są każdorazowo do potrzeb chronionego systemu. Zestawy ochronne standardowo wykonywane są w obudowach stalowych IP66, wyposażonych w zaciski przyłączeniowe. Na życzenie Klienta układ dostarczony jest w obudowie stalowej o dowolnym rozmiarze.
   Oferyjuemy ponadto rozwiązania do kompleksowego zabezpieczenia wszystkich linii wchodzących do budynku z wykorzystaniem płyt do wyrównania potencjału wszystkich kabli radiokomunikacyjnych.

    Nasze układy stosowane są między innymi w obiektach czołowych stacji radiowych i telewizyjnych.

Produkty powiązane

obserwuj na

Rss

AddThis Social Bookmark Button
© 2012 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE RST sp.j. | Realizacja: SENSORAMA.PL